Čo je MERINO 96?

Datum přidání: 30.11 -0001
Čo je MERINO 96?

Funkčna ovčia vlna MERINO 96

Ovčia vlna Merino 96 je vyrobená v spolupráci s firmou Jitex COMFORT a OVČIE VECI.  Je to vlnená tkanina veľmi kvalitné akosti z najjemnejšej vlny Merino 17 mikrónov (17 µm) s obsahom 96% ovčej vlny Merino v gramáži 185 g / m2 a 4% polyamidu pre zvýšenie pevnosti a elasticity. Tkanina je na dotyk veľmi príjemná, jemná a zachováva všetky vlastnosti, ktorú vlnené textílie vynikajú


      > Udržujú telesnú teplotu
      > Hrejú aj vlhké
      > Sú antialergické
      > Chráni proti UV žiareniu
      > Oblečenie nezapácha
      > Neobmedzujú Vás v pohybe
      > Antibakteriálna schopnosť


Vlna pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, pasúcich sa v Austrálii a na Novom Zélande. Vlas merino vlny má hrúbku 15 až 25 mikrometrov. Väčšina ľudí začína cítiť škriabanie od vlákien silnejších ako 28 mikrometrov. Tenšie vlákna neškrabú, pretože sa pri kontakte s pokožkou ohýbajú. My spracovávame priadze z vlákien do priemeru 18,5 mikrometrov a to v úprave Superwash, aby sa naše výrobky mohli prať v práčke a udržiavať bežným spôsobom.


Funkčné prádlo vyrábané z jemnej merino vlny je právom považované za špičku medzi funkčnými výrobkami.


Merino vlna, získaná zo špeciálne vyšľachtených austrálskych oviec, je antialergická, vysoko absorpčná, kvalitne izoluje a pomáha udržiavať stálu telesnú teplotu za akýchkoľvek podmienok. Trvá dlhšie, než pocítite chlad alebo teplo v porovnaní s inými materiálmi. V zime hreje a chráni pred prechladnutí, v horúcom letnom počasí dokáže zabrániť prehriatiu organizmu. Na slnku navyše poskytuje vysokú ochranu proti UV žiareniu. Vlna hreje, aj keď je vlhká. Dokáže pojať vlhkosť rovnajúcu sa až tretine svojej váhy, bez toho aby na dotyk pôsobila mokrá.


Merino vlna má prirodzenú schopnosť vydržať dlhú dobu bez zápachu. Ten spôsobujú baktérie, ktoré sa množia v klasickom spodnom prádle zo syntetiky alebo bavlny. Vďaka jedinečnému zloženiu vlneného vlákna a obsahu
lanolínu nie je vlna vhodná pre život baktérií a vírusov, obmedzuje ich rozklad a množenie a tak oblečenie nezapácha ani pri dlhodobom nosení. Vlnený výrobok stačí iba "cez noc" vyvetrať alebo ľahko vyplákať vo vode a možno ho nosiť ďalej bez vyprania. Preto sú vlnené výrobky tak obľúbené najmä pre niekoľkodenné outdoorové aktivity a cestovanie.


Pre letné obdobie sú vhodné výrobky s nižšou gramážou, 185 g / m2. Ľahké úplety možné efektívne využiť aj ako prvú vrstvu v kombinácii s druhou vrstvou s vyššou gramážou pri chladnejších večeroch alebo v zime.

OVČIE VECI