Vlastnosti ovčieho rúna

Ovčie rúno je 100% prírodný materiál, ktorý sa získava strihaním oviec. Počiatky chovu oviec siahajú podľa nálezov v dnešnom Turecku a Iraku, až do obdobia pred 11 tisíc rokmi. Ovečky, z ktorých získavame a následne spracovávame ovčiu vlnu, sú chované po celom svete. Ovčia vlna, ako materiál, teda môžeme chápať ako prírodný obnoviteľný zdroj. Vo chvíli, keď je životnosť materiálu u konca, vracia sa ovčia vlna do pôdy, kde sa prirodzene rozkladá. V tejto fáze uvoľňuje cenné živiny do zeme. Prírodné ovčia vlna sa rozkladá veľmi krátku dobu, zatiaľ čo väčšina syntetických materiálov sa rozkladá dlhé roky.

VLASTNOSTI OVČEJ VLNY - Vlna dokáže absorbovať veľké množstvo vody, bez toho aby na pokožke zanechávala pocit vlhka. Vlhkosť z okolitého prostredia i pot sa z vlneného materiálu odparuje pomaly a spotrebováva minimum tepla. Vlna dobre izoluje proti chladu, aj keď je mokrá. Táto vlastnosť sa volá hygroskopia - zachováva si svoju prirodzenú vlhkosť a zvyšok tekutín odvádza. Vďaka konštantnej teplote a vlhkosti je vhodná aj pre astmatikov, suché teplo a lanolín pomáhajú chrániť pred roztočmi, vďaka PREHRIEVACÍ schopnosti výrobky znižujú bolestivosť a naopak zvyšujú pohyblivosť kĺbov, svalov a šliach, vďaka čomu je ocenia aj reumatici. Všetky ovčie výrobky sú antialergické, termoregulačné, hygroskopické, sú perfektne priedušné a majú terapeutický účinok. Vlnené výrobky majú profylaktické-liečebné účinky, nedráždi pokožku, jemne masírujú nervové zakončenia na tele, a preto zlepšujú prekrvenie celého tela. Ďalej sa vyznačujú výbornou termoregulačnou a hydroregulačnou schopností - je to vlastnosť nazývaná tzv. Suché teplo (preto bača chodil v kožuchu i v lete).

Keď to zhrnieme ovčia vlna je prírodným vláknom s celým radom jedinečných vlastností:
 

  •     liečivá vďaka tzv. suchému teplu
  •     v zime hreje, v lete chladí
  •     vhodná pre alergikov astmatikov
  •     blahodarný vplyv na pokožku
  •     obsahuje lanolín
  •     neabsorbuje pachy
  •     je vzdušná a priedušná
  •     je pocitovo suchá i pri navlhnutí
  •     masíruje nervové zakončenia na koži
  •     je samozhášavá

 

Predstavujeme Vám našu spoločnosť OVČIE VECI, ktorú môžete tiež poznať pod sloganom OVČIE VECI CHCÚ MAŤ VŠETCI! Ponúkame rôzne druhy výrobkov z ovčej vlny ako po rehabilitácii na prehriatie alebo na spevnenie rôzne ortézy, tiež výrobky z ovčej vlny na denné nosenie alebo vlnené funkčné prádlo pod odev na zlepšenie termo-regulácii Vášho tela. Ponúkame tiež veľký sortiment posteľných vlnených súprav rôznych farebných kombinácií, vlnených podložiek a matracov pre zdravé spanie.

 

Uvedomte si, že v posteli strávite minimálne tretinu svojho života a zdravý spánok je veľmi dôležitý pre fungovanie vášho organizmu po celý zvyšok ďalšieho dňa. Tieto výrobky sú odporúčané lekármi a tiež fyzioterapeutmi. ďalej sú vhodné pre osoby postihnuté degeneratívnymi ochoreniami kĺbov, chrbtice a dlhodobo ležiace.

Váš tím  OVČIE VECI